Orszak Trzech Króli

Już po raz czwarty, w swojej najnowszej historii, w Radymnie odbył się Orszak Trzech Króli, abyśmy mogli się dzielić w naszej małej ojczyźnie, jaką jest dla nas nasza miejscowość, radością z Objawienia Pańskiego. Pomimo, iż pogoda nam nie dopisała, gdyż dzień 6 stycznia tego roku był wyjątkowo mroźny i śnieżny, frekwencja dopisała. W orszaku wzięło udział około 50% naszych przedszkolaków. Wspólnie przemaszerowaliśmy z niebieskim orszakiem spod PERTEXU ulicami Chopina do Rynku razem kolędując. Kultywowanie śpiewania kolęd w okresie Bożonarodzeniowym w polskich rodzinach, kościołach i w naszym przedszkolu to priorytet, gdyż polskie kolędy zawierają w sobie cząstkę narodowej tożsamości i budują szczególne poczucie wspólnoty.

Na rynku Orszaki się spotkały i wspólnie przeszły do szopki ustawionej przy kościele św. Wawrzyńca. Królowie złożyli pokłon Jezusowi wraz ze wszystkimi orszakami. Odbyła się tu także walka dobra ze złem, a następnie  jako jeden orszak przeszliśmy do kościoła na mszę świętą, kończącą tegoroczne obchody święta Trzech Króli.

Mam nadzieję, że tradycja orszaku Trzech Króli będzie kontynuowana w naszym mieście z czynnym udziałem Przedszkola Parafialnego i przedszkolaków.

 

Koordynator niebieskiego orszaku:

mgr Dorota Podgórska

14 stycznia 2019|