Pluszak dla kolegi z Ukrainy

 Dzień Urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego w tym roku miał dla nas wyjątkowe znaczenie. Edmund Bojanowski aktywnie włączał się w nurt pracy społecznej. Ważnym elementem wychowania religijnego było uwrażliwianie dzieci na człowieka potrzebującego i przyzwyczajanie ich do niesienia pomocy zarówno chorym i ubogim, jak też sobie nawzajem. 15 listopada zakończyliśmy akcję charytatywną „Pluszak dla kolegi z Ukrainy” – zbiórka pluszowych misiów dla dzieci ze Starożyńca  na Ukrainie. Niejednokrotnie widzimy, jak wiele radości mały miś sprawia naszym dzieciom, podarujemy zatem uśmiech dzieciom ze Starożyńca  .

Maskotki były nie zniszczone i czyste. Zbiórka zakończyła się przekazaniem 15 listopada maskotek Panu Krzysztofowi Cholewie , który spełni nasze marzenie obdarowania dzieci z Ukrainy pluszakami i dostarczy je im w naszym imieniu.

Maskotki odgrywają ogromną rolę w życiu dziecka. Dzięki nim czują się one pewniej i bezpieczniej. Pluszowa przytulanka to powiernik dziecięcych sekretów. Przyjacielski stosunek do maskotki buduje także relacje malucha z innymi rówieśnikami.

mgr Małgorzata Sobejko

 

29 listopada 2019|