ŚW. WAWRZYNIEC – NASZ PATRON, NA NASZE CZASY

10 sierpnia to dla naszej parafii dzień wielkiego święta. W tym dniu bowiem czcimy naszego głównego patrona – św. Wawrzyńca. Liturgii Mszy odpustowej przewodniczył w tym roku nasz radymniański rodak – ks. dr Mirosław Grendus – obecnie proboszcz w Krośnie – Polanka.

Kaznodzieja przybliżył nam postać naszego świętego patrona, który chociaż żył w odległych czasach, to jednak tę samą wiarę wyznawał i tej samej wiary co nasza przyszło mu bronić. Nasz święty patron egzamin ze swojej wiary zdał celująco, składając swoje życie na ołtarzu męczeństwa. On odkrył największy skarb jaki może zdobyć człowiek; my jesteśmy jeszcze na etapie odkrywania tegoż skarbu. Jest on bardzo blisko nas bo w drugim człowieku, szczególnie w tym ubogim.

Dzień odpustu to czas dziękczynienia za szczególną opiekę jaką nad nami roztacza święty Wawrzyniec. Ale to również czas błagania o wstawiennictwo za naszą parafialną wspólnotą, byśmy w obecnych czasach umieli zachować wiarę i jej bronić gdy będzie trzeba, tak jak to czynił nasz święty patron.

23 sierpnia 2019|