Święto Niepodległości

 

 

 

Święto Niepodległości 11.11.2019r.

„Dzisiaj wielka jest rocznica, jedenasty listopada.

Tym co zmarli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa.

Uroczyście biją dzwony

w mieście flagi rozwinięto

i me serce się raduje,

że obchodzimy Polski święto”

Patriotyzm to pamięć o tym co było w historii naszego narodu, to troska o dobro kraju przez rzetelną pracę ale to także modlitwa za Ojczyznę, którą nazywamy naszą Matką.

 

Także i my 8 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu wspominaliśmy Dzień Niepodległości. Świętowaliśmy to wydarzenie w oparciu o montaż słowno-muzyczny. O godz 11. 11 zgromadziliśmy się wszyscy razem w sali teatralnej naszej placówki, by odśpiewać Hymn Narodowy.  Wyprostowaną postawą, pełna powagą i głośnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego wyraziliśmy radość tego niezwykłego dla Polski wydarzenia. W sali widniały piękne dekoracje wraz z mapą naszego kraju. Dzieci przepięknie ubrane na biało – czerwono krótkimi wierszykami oraz piosenkami dały świadectwo pamięci o Polakach, którzy walczyli za Naszą Ojczyznę. Po ponad stu latach staliśmy się wolnym krajem, w którym możemy mieszkać i żyć. Usłyszeliśmy pytanie: „Co to jest niepodległość?”…. „Każde dziecko dziś woła to Polski dom, Polska szkoła.” 11 listopada to szczególny dzień, to urodziny Polski. Pamiętamy o tych, co stanęli w obronie naszego kraju i oddali swoje życie za wolną Polskę. Należy się im szacunek i pamięć przez wszystkie lata.

Magdalena Matrypuła

 

10 listopada uczestniczyliśmy w obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości w naszym mieście. Po Mszy św. w kościele św.Wawrzyńca, sprawowanej w intencji Ojczyzny, delegacja dzieci i nauczycieli złożyła kwiaty pod pomnikiem Tysiąclecia Chrztu Polski. Następnie w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. „Historie zagubione” w wykonaniu młodzieży Studia Piosenki MOK i grupy baletowej.

mgr Małgorzata Sobejko

12 listopada 2019|