Święto patrona Przedszkola Św. Mikołaja

„Święty Mikołaju cały rok czekamy,

więc już przychodź do nas,

bo my Cię kochamy”

 

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Przygotowują sie do niego starannie. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują one wiele czasu, robią to z wielka przyjemnością. Dzień ten ma dla nas także bardzo wyjątkowe znaczenie, ponieważ 6 grudnia obchodzimy święto patrona naszego przedszkola- Świętego Mikołaja. O godzinie 11.00 wszystkie przedszkolaki, personel oraz zaproszeni goście zgromadzili się na Mszy Świętej podczas której homilię wygłosił ks. Krzysztof Szyndler. Następnie  wszyscy udali się na długo wyczekiwane przez dzieci spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj został gorąco powitany przez dzieci. Przedszkolaki recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki przygotowane specjalnie dla tego wyjątkowego gościa. Radości było co nie miara, bo Mikołaj przyniósł nie tylko prezenty dla dzieci. ale także zabawki dla przedszkola. Jak co roku nie zapomniał też o personelu i zebranych gościach, którzy także przynieśli ze sobą prezenty dla przedszkolaków.

Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła  wszystkim wiele radości. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok obiecując, że czekając na Niego będą grzeczne!

Uwieńczeniem wizyty Świętego Mikołaja było wykonanie wspólnych zdjęć.

Agnieszka Kogut

 

 

 

 

 

11 grudnia 2019|