Wigilia w naszym Przedszkolu

Dnia 21 grudnia w Przedszkolu Parafialnym w Radymnie odbyła się wigilia, podczas której wspólnie kolędowano, odbyły się występy dzieci- jasełka i składano sobie życzenia.

Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez recytowane wiersze i melodyjnie zaśpiewane pastorałki i kolędy. Piękna scenografia, kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście wśród których swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Radymno – Pan Bogdan Szylar, Dyrektor Przedszkola Samorządowego oraz grono Pedagogiczne Przedszkola z księdzem proboszczem Grzegorzem Kowalczykiem.

Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka, Które ludziom dawało nadzieję i odmieniało życie.  Można było zobaczyć żłóbek z Maryją, Józefem i Dzieciną, oraz prześliczne aniołki W sali zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera.

Po zakończonych występach dzieci z niecierpliwością wyczekiwały potraw wigilijnych. Był oczywiście barszczyk, pierogi i rybka z surówką. Na koniec odbyły się wspólne fotografie oraz resztę czasu mile spędzono na rozmowach przy słodkim poczęstunku jakim był makowiec i kompot z suszu.

Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy, dlatego też na koniec należy wspomnieć o dyrekcji przedszkola, nauczycielach i obsłudze, którzy przyczynili się do tego, aby to spotkanie wigilijne zapisało się w naszej pamięci jako niezwykłe przeżycie i wydarzenie. Dlatego wszystkim bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za okazaną pomoc,  wparcie i piękne prezenty, które dzieci otrzymały od zaproszonych gości.

Goście którzy przybyli na naszą wigilię zostali obdarowani wykonanymi przez personel i dzieci stroikami bożonarodzeniowymi.

                                                          Dorota Podgórska

14 stycznia 2019|