Wigilijne spotkanie w naszym Przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i holów, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występami jasełkowymi, świątecznymi ucząc się pięknych kolęd, pastorałek, wierszy.

Dnia 20 grudnia  cała społeczność przedszkolna spotkała się w sali teatralnej by wspólnie świętować ten dzień, zaczęliśmy wspólną kolędą, po czym s.dyrektor Magdalena Rut odczytała słowa Pisma Świętego, następnie dzieci złożyły wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne wręczając na ręce ks.Grzegorza Kowalczyka Jezuska, którego włożyli wspólnie do żłóbka, ksiądz poświęcił  opłatki, którymi po  wspólnym odśpiewaniu kolędy wszyscy zaczęli się dzielić po uroczystym wstępie wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola zasiadli do wspólnego stołu, ówcześnie częstując się przygotowanymi zdrowymi, świątecznymi potrawami, które przygotowały Panie w kuchni. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na wspólnych rozmowach, opowieściach, wspomnieniach z dzieciństwa, wymianach przepisami kulinarnymi oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Kochani Rodzice  życzymy Wam oraz Waszym Pociechom pięknych Radosnych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ,również tak bardzo cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

mgr Sylwia Perczyk

21 grudnia 2019|