11 Listopad Dzień Niepodległości Polski

11 listopada 1918 roku to był najszczęśliwszy dzień dla wszystkich Polaków. Tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego zdarzenia co roku 11 listopada obchodzimy – Święto Niepodległości.

10 listopada 2020 r. nasza przedszkolna społeczność zebrała się na uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Z tej okazji najstarsze dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny, który miał na celu kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznać i utrwalić symbole narodowe naszego kraju. Nie zabrakło wiersza pt.  „Katechizm polskiego dziecka” J. Bełzy w wykonaniu naszych najmłodszych przedszkolaków.

 W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki  odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego w ramach Akcji Hymn dla Niepodległej. Przedszkole zdobiły, wykonane wcześniej, prace plastyczne o charakterze patriotycznym.
Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

mgr Małgorzata Sobejko

14 listopada 2020|