,, Czas na zabawę’’ – Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć  i radości. Tak też było u nas. Wielki bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbył się 27 stycznia pod przewodnictwem niezastąpionej Pani Eli z firmy ,, Palmonutka’.  Od samego rana do przedszkola przybywały kolorowe postacie i rozpoznać w nich nasze dzieciaczki było bardzo trudno. Nasze przedszkolaki wcieliły się w różne postacie bajkowe. Zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek… nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich, gdyż przebierańców było naprawdę bardzo dużo. Nie było przedszkolaka który nie przebrał się za swoją ulubioną postać. Istotnym elementem udanej zabawy był wystrój sali, który wprowadzał w radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Były kolorowe balony, girlandy, mnóstwo serpentyn oraz plakaty głównych bohaterów z wybranych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Były konkurencje z podziałem na grupy, przechodzenie pod liną, skoki do hula-hop oraz wiele innych. Pani Ela pokazała nam również przy pomocy naszej Policjantki Aleksandry sztuczkę, która polegała na tym, iż dzieci musiały mocno dmuchać na sznurek aby nagle stał się sztywny. Oczywiście przedszkolaki tam mocno dmuchali, że sztuczka musiała się udać, Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł
w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

mgr Izabela Pinda

 

 

 

27 stycznia 2020|