Dożynki miejsko-parafialne

W pierwszą niedzielę września, zgromadziliśmy się w parafialnej świątyni by złożyć Bogu podziękowanie za tegoroczne zbiory. Dożynki to tradycja, która pokazuje przywiązanie do polskiej ziemi i wyraża wdzięczność dla tych, którzy trudzą się na roli by nikomu nie brakło powszedniego chleba.

O godzinie 11.00 został uroczyście wprowadzony do świątyni wieniec dożynkowy, który po poświęceniu ustawiono na pięknie przyozdobionym miejscu. Tłem dla tego szczególnego wieńca, w którym króluje Maryja, było biało – czerwone płótno symbolizujące naszą polską ziemię. U podnóża wieńca położone zostały snopy zboża oraz różnorakie płody ziemi. Następnie chór CANTILENA wystąpił z pięknym śpiewem, który wprowadził nas w atmosferę dożynek.

Najważniejszym momentem dożynek była msza święta koncelebrowana, jako dziękczynienie składane Bogu, który daje wzrost wszelkiemu stworzeniu i ludziom, którzy trudzili się na polach i w sadach by zebrać tegoroczne plony. W darach ofiarnych, które przyniosły rodziny Grześko i Figiela nie mogło zabraknąć pięknego, pachnącego bochna chleba i plonów z naszej radymniańskiej ziemi.    

6 września 2020|