Orszak Trzech Króli

 

 

06.01.2020 r. Orszak Trzech Króli- to wydarzenie o charakterze religijnym  i jednocześnie ważna inicjatywa społeczna, która ma na celu pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych. Kolorowe przebrania dzieci biorących udział w orszaku podkreślają wielokulturowy charakter wydarzenia i pozwalają wcielić się w role rycerzy, giermków, dworzan posłańców i  aniołów. Do pochodu przyłączali się księża z parafii św.Wawrzyńca w Radymnie na czele z księdzem proboszczem Grzegorzem Kowalczykiem  jak i również z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie na czele z księdzem dziekanem Kazimierzem Piwowarem. Dyrektorzy placówek ,między innymi Siostra Dyrektor Magdalena Rut reprezentująca nasze Przedszkole, oraz nasze dzieci z przedszkola Parafialnego im. św.Mikołaja w Radymnie wraz z rodzinami jak i również grono pedagogiczne. Nasz Orszak był Afrykański więc wszyscy przyszliśmy ubrani w kolory niebiesko-pomarańczowe z okrzykiem :

BÓG SIĘ RODZI-MOC TRUCHLEJE!!!

Ponadnarodowość orszaku podkreślą przygotowane specjalnie na tę okazję korony: afrykańska, azjatycka oraz europejska. Uczestnicy orszaku jak co roku  otrzymali śpiewniki,  dzięki którym przyłączają się do wspólnego kolędowania.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym kochanym Rodzicom za tak liczne przybycie ze swoimi pociechami i liczymy ze w przyszłym roku będzie nas coraz więcej

mgr Sylwia Perczyk

6 stycznia 2020|