Święto grupy „Radosnych Aniołków”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Gdzieś daleko w niebie,
Za firanką chmurką,
Mieszkają aniołki,
Leciutkie jak piórko.

Jak puszyste ptaszki
Po niebie fruwają,
Przez obłok z koronki
Na dół spoglądają……”

Hanna Niewidomska

 

Dnia 02.10.2020 roku w naszym przedszkolu najmłodsza grupa 3 latków miała swoje święto grupy

                   „Radosnych Aniołków”

Święto jest obchodzone w dniu 2 października  kiedy przypada święto Aniołów Stróżów. W Kościele Katolickim ma ono rangę wspomnienia obowiązkowego. Aniołom oddawano cześć już w liturgii starochrześcijańskiej.

Przekonanie o istnieniu i obecności Aniołów, w tym również Aniołów Stróżów, jest jednym z ważnych elementów naszej wiary. Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla Jego chwały i pomocy ludziom. Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami.

Nasze najmłodsze dzieciaczki wyrecytowały wiersze o aniołkach, po czym odśpiewały swój hymn grupy. W dalszej części świętowania była opowieść o „Specjalnym Aniele”, która bardzo zaciekawiła naszych „Radosnych Aniołków”.

Po części artystycznej  dzieci składały puzzle z Aniołkami w bardzo dużych rozmiarach, dopasowując elementy z obrazków znajdujących się na stolikach, zabawy z piórkami jak i również nie zabrakło tańców aniołów.

Na zakończenie naszej uroczystości dzieciaczki zostały poczęstowane słodkościami przygotowanymi przez naszą siostrę Dyrektor Magdaleną Rut, która była zaproszona przez dzieci na ich święto, oraz zostały wręczone dzieciom drobne upominki przypominające im  dzień „Radosnych Aniołków”.

 

mgr Sylwia Perczyk

3 października 2020|