Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 r.

  1. Dziś XIX Dzień Papieski. Żywym pomnikiem dla św. Jana Pawła II jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która od lat wspiera zdolną młodzież z uboższych rodzin. W związku z tym, po mszach świętych, zbiórka do puszek na wspomnianą fundację. Dzisiejsza niedziela jest również drugą niedzielą miesiąca – składkową na renowację naszego kościoła. Obecnie na ukończeniu są prace związane z całkowitą wymianą instalacji elektrycznej oraz z uzupełnieniem oświetlenia i nagłośnienia. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. W poniedziałek o godz. 8.00 odprawiona będzie msza św. w intencji wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty z naszej SP. Na mszę popołudniową, o godz. 17.00 zapraszamy nauczycieli i pracowników Przedszkola Parafialnego, którzy poprowadzą po msz św. rozważania różańcowe.
  3. W środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika – modlimy się w jego intencji. Po Mszy św. i różańcu spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. W piątek święto św. Łukasza ewangelisty – patrona służby zdrowia. Nie będzie w tym tygodniu spotkania oazowego.
  5. W sobotę, 19 października, o godz. 9.30 msza św. zostanie odprawiona msza św. w intencji uczestników i ich opiekunów konkursu „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” poświęconego pamięci św. Jana Pawła II. W tym dniu, pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry.
  6. Za tydzień Niedziela Misyjna, rozpocznie się Tydzień Misyjny.
  7. 28 października, od godz. 14.00 do 16.00, w przychodni ARS MEDICA przy ul. Legionów 1, odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.