Ogłoszenia duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020 r.

  1. Przypominamy, że ogłoszona obecnie w całym kraju tzw. „czerwona strefa”, zobowiązuje do przestrzegania pewnych zasad. Także w kościele musimy się do nich stosować co m.in. oznacza, że jesteśmy bezwzględnie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa; należy także dezynfekować ręce a przebywający w kościele wierni (nie więcej niż 80 osób!!!) powinni wykorzystać odpowiedni dystans. Do odwołania nie będzie spotkań grup parafialnych ale gorąco zachęcamy by np. w wybranym dniu, o jednej godzinie, każdy z danej grupy podjął wybraną modlitwę. Będzie to jakaś forma wspólnego spotkania na modlitwie.
  2. Zawieszamy, do odwołania, pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach. Jeśli zajdzie potrzeba udzielenia sakramentu chorych, to prosimy o informację na parafialny nr telefonu.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
  4. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
  5. Przypominamy, że do odwołania, sobotnia msza wieczorna będzie odprawiana jaką „niedzielna” a to po to by dać możliwość większej grupie osób uczestniczyć w świątyni w mszy św. niedzielnej.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku, z wiadomych względów, nie będziemy celebrować mszy w kaplicy cmentarnej i nie będzie procesji po cmentarzu. Msze św. w tym dniu będą tak jak w każdą niedzielę tj. o 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00. Natomiast o godz. 14.00, w kościele, będzie odprawiona dodatkowa msza, po której odprawimy nabożeństwo  z pięcioma stacjami i modlitwami za zmarłych. Prosimy by odwiedziny grobów bliskich rozłożyć w tygodniu przed Uroczystością Wszystkich Świętych i po niej.
  7. W kościele na stoliku oraz na ołtarzu św. Anny wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i składać w zakrystii zaznaczają, którego dnia mają być odczytane. Wszystkie wypominki odczytywane będą dwukrotnie, tj. od 2 listopada do 15 oraz drugi raz od 16 listopada
  8. W minionym tygodniu zmarł Kazimierz Kurdybacha. Prośmy dla niego o szczęśliwą wieczność: Wieczne odpoczywanie…