Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. W dniu dzisiejszym jest możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
  2. Rozpoczął się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Na stoliku pośrodku kościoła położona jest księga trzeźwościowa. Ofiarujmy dar abstynencji za siebie lub za bliźniego.
  3. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a prezbitera, patrona kapłanów.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej; w pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00; na zakończenie adoracji modlitwy za powołanych i o nowe powołania. W tym dniu wypada święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W pierwszy piątek miesiąca, od godz. 8.00 ks. proboszcz uda się do chorych z posługą sakramentalną (ks. wikariusz odwiedzi chorych we wrześniu); od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi (będzie to równocześnie spowiedź przed odpustem parafialnym). Po mszy wieczornej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  6. Zbliża się główny odpust parafialny – św. Wawrzyńca, dlatego na sobotę, na godz. 9.00 prosimy o włączenie się w porządkowanie kościoła i obejścia. Prosimy kobiety i mężczyzn o pomoc w tych pracach. Róże różańcowe prosimy by już w sobotę przygotowały sztandary i chorągwie; czwórkę mężczyzn z róż prosimy o przygotowanie figury św. Wawrzyńca i niesienie jej podczas poniedziałkowej procesji odpustowej.
  7. Przyszła niedziela będzie drugą niedziela miesiąca – składkową na renowację kościoła.
  8. Tegoroczna pielgrzymka na Kalwarię nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W tym roku ograniczy się do dwóch dni dróżek 13 i 14 sierpnia. Będziemy dojeżdżać autokarami i po wieczornej mszy św. wracać do domu. Wyjazd będzie spod kościoła pw. NSPJ o godz. 4.30. Zapisy na autokar w zakrystiach obu kościołów do przyszłej niedzieli włącznie. Koszt przejazdu 15 zł za jeden dzień; 30 złotych za dwa dni.
  9. Wczoraj zmarła nasza parafianka + Zofia Ferensowicz; jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 16.00 na nowym cmentarzu. Pomódlmy się o wieczne szczęście dla niej. Wieczne odpoczywanie …