Ogłoszenia duszpasterskie

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość za uzależnionych i ich rodziny. Od Środy Popielcowej będzie wystawiona w kościele Księga Trzeźwościowa. W dzisiejszą liturgię sumy włącza się Koło Przyjaciół Radia Maryja; zaś w przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, prosimy by w przygotowanie liturgii sumy włączył się Krąg Rodzin. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W środę – Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post. W naszej parafii Msze święte w tym dniu, z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na hospicjum w Jarosławiu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Zachęca się jednak, by w autentycznego ducha pokuty wprowadzać dzieci od wczesnych lat. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Rekolekcje wielkopostne będą przed piątą niedzielą Wielkiego Postu.
  3. W piątki Wielkiego Postu, o godz. 17.00 Msza św. a bezpośrednio po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia zaś w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy o 16.30. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w tych nabożeństwach. Podczas Gorzkich Żali zbierana będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W czwartek adoracja NS od godz. 15.00
  5. W piątek, po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, spotkanie oazowe młodzieży.
  6. W dniu 27 lutego, w godz. 8.00 – 12.00, w przychodni Ars Medica (ul. Legionów 1) odbędą się badania: USG tętnic szyjnych i kręgowych; tętnic i żył kończyn dolnych i górnych; USG tarczycy, prostaty oraz stawów. Szczegóły są podane na ogłoszeniu w gablocie.
  7. Dyrekcja Przedszkola Parafialnego informuje Rodziców o rozpoczęciu rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. Zapisywać można dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Kartę zapisu i bliższe informacje można uzyskać w kancelarii przedszkola lub na stronie internetowej www.radymno.przemyska.pl . Zapisy trwają od 2 do  30 marca .