Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2021

  1. Dzisiaj kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jedność to jedno z ważniejszych pragnień Jezusa, o które modlił się w słowach: „Aby byli jedno”. Jednym z wymiarów tej jedności jest wspieranie potrzebujących. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia 2021 r. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dzisiaj więc w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  2. W przyszłą niedzielę, która będzie ostatnią niedzielą miesiąca stycznia, będzie zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  3. W minionym tygodniu odbywała się tzw. kolęda. W tym roku, ze względu na epidemię, miała ona inny charakter. Mieszkańcy poszczególnych ulic czy rejonów przychodzili do kościoła na mszę św. by podczas niej prosić dla swojego domostwa i dla swoich bliskich o Boże błogosławieństwo na ten rok. Pośrodku kościoła jeszcze w tym tygodniu będzie pozostawione naczynie z wodą święcona a na stoliku są obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu oraz folder o eucharystii. Kto nie mógł być w tygodniu, niech weźmie sobie wspomnianą modlitwę i odmówić ją w domu oraz wodę święconą by pokropić nią swoje domostwo.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w tygodniu; szczególnie w środę w nowennie do Matki Bożej, w czwartek w adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 a piątek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Sobotnia msza wieczorna jest sprawowana jako liturgia niedzielna.