Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza, 3 niedziela adwentu, nazywana jest GAUDETE, tzn. radujcie się. Liturgię dzisiejszej sumy przygotowuje Domowy Kościół. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie. Prosimy by liturgię sumy przyszłej niedzieli przygotowało Dzieło Pomocy Powołaniom.
 2. Od jutra, tj. od 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przed nami ostatni tydzień adwentu a w nim Msze roratnie. Zachęcamy do mobilizacji, szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz rodziców, by przyprowadzali dzieci niosące lampiony. Dzieci, które uczestniczyły w Adwencie w roratach, w sobotę otrzymają upominki. Dorosłych zaś zachęcamy do mobilizacji w czytaniu fragmentów Pisma św. Pomocą w tym względzie są konkretne fragmenty tekstów biblijnych. Na stoliku pośrodku kościoła jest koszyk ze wskazanymi tekstami. Prosimy by zabrać ze sobą te karteczki i podjąć adwentowy wysiłek duchowy w czytaniu Pisma św.
 3. Od jutra do soboty włącznie, ze względu na dekanalną spowiedź przedświąteczną, Msze św. wieczorne będą odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie popołudniowego wystawienia Najświętszego Sakramentu w czwartek. Przedświąteczna spowiedź w Radymnie, w obu kościołach, będzie w sobotę 22 grudnia w godz. od 9 do 12 oraz od 15 do 18. Będzie to ostatnia spowiedź przedświąteczna w dekanacie oraz w naszym kościele. W tym dniu, pół godz. przed Mszą wieczorną modlitwy do św. Rity.
 4. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.
 5. Do wczoraj zbierane były produkty na paczki dla potrzebujących. Dziękujemy z całego serca tym wszystkim ofiarodawcom, którzy obficie podzielili się z innymi.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 7. W czwartek, spotkanie grupy młodzieżowej naszej parafii.
 8. W piątek, od godz. 8.00, udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy by w zakrystii zgłaszać chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby przyjąć Komunię św. na święta. Wieczorem, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. W zakrystii można jeszcze nabywać świece Wigilijnego Dzieła Caritas. Według tradycji, świece tę zapalamy podczas wieczerzy wigilijnej a w czasie świąt zanosimy na groby naszych bliskich.
 10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Intencje Mszy św. …
 12. W minionym tygodniu zmarł ks. Szczepan Semenowicz – wikariusz w parafii NSPJ w Radymnie. Pomódlmy się o szczęśliwą wieczność dla niego. Wieczne odpoczywanie …