Dnia 19 marca obchodzimy święto św. Józef, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Był to wyjątkowy dzień dla  grupy 5-latków Przyjaciół św. Józefa, gdyż obchodzili oni swoje święto. Siostra dyrektor Ewa Wilk przywitała wszystkich zebranych- dzieci wraz z wychowawczyniami ciepłymi słowami, a wychowawczyni grupy pani Agnieszka Kogut, wprowadziła w tematykę przedstawienia. Pięciolatki przygotowały z tej okazji krótkie przedstawienie, aby przybliżyć swoim rówieśnikom postać św. Józefa. Na początku zaprezentowane zostały wierszyki opisujące życie Świętego oraz Matki Bożej, następnie dzieci zaśpiewały piosenkę ,, Taki duży, taki mały’’ , która mówi o tym, iż każdy może zostać święty. Kolejnym punktem programu był quiz przygotowany przez panią Agnieszkę. Dzieci wykazały się dużą wiedza w tym temacie i chętnie odpowiadały na pytania . Na zakończenie uroczystości przedszkolaki odmówiły modlitwę do św. Józefa, złożyły swoje prośby, podziękowania,  a także odśpiewały hymn grupy. Przyjaciele św. Józefa obdarowały swoich kolegów  upominkami- obrazkami do kolorowania z postacią Świętego Józefa, Pana Jezusa oraz z Matki Bożej. Wszystkie przedszkolaki  obejrzały film ,, Moja katolicka rodzina”, opisujący życie Świętego Józefa.  Dzieci z grupy Przyjaciół św. Józefa otrzymały piękne prezenty-niespodzianki.

Izabela Pinda

„Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i mękę Swoją  świat odkupić raczył!”. Te słowa kojarzą nam się w szczególności z nabożeństwem odprawianym w kościołach w piątki Wielkiego Postu, a mianowicie z Drogą Krzyżową (łac. Via crucis). To piękne spotkanie się z Jezusem niosącym krzyż na kalwaryjskie wzgórze, gdzie oddał Swe życie za Ciebie i za mnie: nędznych grzeszników. Grzeszników, których Bóg ukochał do tego stopnia, że poświęcił za nich własnego Syna, aby nas przez Swoją Krew odkupił (J 3,16).

W dniach 11- 13.03.2018r. w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne, które prowadził ksiądz Antoni Michno. Dnia 13.03.2018r. o godz. 1000  odprawiona została DROGA KRZYŻOWA ulicami Chopina, Kościuszki, Grunwaldzką prowadzona przez Przedszkole Parafialne. Tegoroczne rozważania przygotowała pani Sylwia Perczyk, a poprowadzili przedstawiciele rodziców i dziadków na czele z proboszczem ks. Grzegorzem Kowalczykiem i siostrą dyrektor Ewą Wilk. Dzieci brały czynny udział poprzez śpiew pieśni wielkopostnych.  W nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami miasta wzięło udział wielu mieszkańców  naszej parafii.

Po zakończeniu drogi krzyżowej ksiądz rekolekcjonista wszystkich pobłogosławił.

Sylwia Perczyk