Matko Boska Częstochowska,    

Prowadź nas do nieba bram,    

Bądź nam zawsze Matką drogą   

I do Syna Swego prowadź.      

 

Tak śpiewały przedszkolaki, gdy 19.06.201 spotkały się w Kościele pw.św. Wawrzyńca na Uroczystej Mszy Świętej z okazji zbliżającego się wielkimi krokami zakończenia roku szkolnego.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, paniami oraz siostrą Ewą uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Śpiewając religijne piosenki dziękowaliśmy za miniony rok wspólnej pracy.

Nasze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym możemy zamknąć się w trzech słowach:

DZIĘKUJĘ– za miniony rok wspólnej pracy, nauki i zabawy, za rodziców i panie w przedszkolu, dzięki którym już tak wiele wiem i potrafię, za kolegów i koleżanki, za wspólne sukcesy i radości oraz wszystkie otrzymane łaski…

PRZEPRASZAM– za to, że czasami swoim zachowaniem sprawiałem swoim bliskim smutek, że nie zawsze miałem chęci do nauki, za nieprzyjemne słowo skierowane do kolegi…

PROSZĘ– o zdrowie, bezpieczne i piękne wakacje, abym, po ich zakończeniu, silny i lepszy mógł rozpocząć kolejny rok w przedszkolu, szkole.

Koniec roku, to czas podsumowań tego, co zrobiliśmy, co było dobre, co złe, co było sukcesem, a co porażką, to taki można powiedzieć swojego rodzaju rachunek, również rachunek sumienia.

I oto koniec roku za pasem. Roczne zmagania w przedszkolu kończymy dziękując dobremu Bogu za wszystkie otrzymane łaski.

Małgorzata Sobejko

„Lato, lato na wakacje ruszaj z nami, na leżaku odpoczniemy pod palmami

Razem bawić się będziemy, biegać , skakać i na morskich białych falach piłkę łapać….”

Tymi słowami rozpoczęliśmy bardzo ważną uroczystość w naszym przedszkolu.

Wakacje to czas odpoczynku po ciężkiej pracy. Pamiętajmy o tym, aby ten czas był spędzony z rodzicami i Panem Bogiem mile i bezpiecznie.

W środę 20 czerwca o godz.1600 odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z grupy Radosne Aniołki i Edmundowe Skarby. Spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu. Siostra Dyrektor Ewa Wilk przywitała zaproszonych gości. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Były ubrane w piękne kolorowe stroje: bocianów, motyli, pszczółek i żabek. Kolorowo udekorowana sala unosiła nasze myśli w stronę wakacji. Uśmiech cały czas gościł na twarzach przedszkolaków.

Dzieci składały życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. Na zakończenie wychowawczynie grup rozdały swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Rady Rodziców.

Magdalena Matrypuła