W okresie przedświątecznym w przedszkolu zbieraliśmy dary, które corocznie przekazywane są na rzecz Polskich rodzin w Samborze, Łanowcach i Biskowicach.
Nasi wychowankowie uczą się empatii, tolerancji, akceptacji drugiego człowieka i otwarcia na potrzeby innych. Dzieci i ich rodzice poprzez aktywny udział i ofiarność czują się współorganizatorami przedsięwzięć, które także wpływają na kształtowanie ich pozytywnych postaw społecznych.
Przedszkolaki wraz z rodzicami i personelem przedszkola zebrali bardzo dużą ilość słodyczy i produktów spożywczych , które jeszcze przed świętami trafiły do organizatora Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej.

Pokazaliśmy siłę, udowodniliśmy, ze pamiętamy o Polakach na Kresach. Polskie rodziny potrzebują naszego wsparcia.

Pamiętamy, ze okazane dobro zawsze do nas wróci.

mgr Małgorzata Sobejko

 

Rozwijając talenty i zainteresowania naszych przedszkolaków bierzemy udział w licznych lokalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych, recytatorskich, ekologicznych i innych…

Udział w konkursach daje dzieciom dużo satysfakcji, pozwala na zdobycie nowych doświadczeń, uczy zdrowej rywalizacji oraz daje możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami w wielu dziedzinach.

W marcu nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „DOBRE ANIOŁY”. Organizatorem konkursu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu oraz Zespół Szkół w Duńkowicach. Na konkurs wpłynęło 29 prac. Organizatorem konkursu w przedszkolu była p. Małgorzata Sobejko. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie pracy przedstawiającej wizerunek anioła. Prace oceniane były przez komisję konkursowa w składzie:

  1. Ala Suchy,
  2. Anna Sebastianka
  3. Anna Domańska

Na etapie przedszkolnym, który został rozstrzygnięty 24 marca 2017r.

I miejsce praca rodzinna- Aleksandra Baran

II miejsce praca rodzinna- Fabian Farbaniec

III miejsce praca rodzinna -Karol Bondarenko

wyróżnienie praca rodzinna -Wiktoria Mikłasz

wyróżnienie praca rodzinna -Milena Bojarska

wyróżnienie praca rodzinna -Magdalena Łamasz

Wszystkie te prace zakwalifikowały się do konkursu w Przemyślu. Na konkurs wysłano również 11 innych prac. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione.

Miłym akcentem konkursu było również to, że 12 prac zostało sprzedanych podczas Koncertu charytatywnego organizowanego dla Mateusza Rojka.

 

10 kwietnia 2017r odbyło się rozstrzygniecie konkursu w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu. Uczestnicy, którzy zdobyli wysokie miejsca zostali zaproszeni na wręczenie nagród wraz z rodzicami.

I miejsce Wiktoria Mikłasz

II miejsce Aleksandra Baran

III miejsce Maja Senyk

IV miejsce Karol Bondarenko

Pozostałe 13 prac otrzymało wyróżnienie.

Podziękowanie za zaangażowanie w konkursie otrzymali również rodzice :

  1. Agnieszka Mikłasz
  2. Ewelina Baran
  3. Edyta Senyk
  4. Jadwiga Bondarenko

Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Przemyślu w Parku Miejskim ul. Reja 6

mgr Małgorzata Sobejko