15 maja w naszym przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Święto Polskiej Niezapominajki .Nasze przedszkole obchodziło  je po raz pierwszy . Jest to święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów oraz stałe przypominanie o ochronie środowiska, a zostało zainicjowane w 2002 roku przez nieżyjącego już redaktora radiowej Jedynki – Andrzeja Zalewskiego.  Z tej okazji obowiązywał w tym dniu strój w kolorze niebieskim. . Podczas uroczystości dzieci z grupy ,, Edmundowych  Skarbów” prezentowały wiersze i  piosenki o tematyce przyrodniczej. Z kolei wiedzą z zakresu ochrony środowiska i dbałości o przyrodę przedszkolaki z poszczególnych grup miały okazję pochwalić się podczas odgadywania zagadek  i quizów . Mamy nadzieję ,że to sympatyczne  święto na stałe zagości w kalendarzu imprez przedszkolnych,. To jeszcze jedna wspaniała okazja, aby w dzieciach kształtować miłość, przyjaźń, opiekuńczość i tolerancję . Niezapominajka – to symbol pięknej polskiej przyrody, bądźmy z niej dumni, ale zróbmy też wszystko co w naszej mocy, aby uchronić ją przed zniszczeniem.

mgr Katarzyna Pik

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci z Przedszkola Parafialnego z wychowawczyniami i personelem udały się na wycieczkę do Przemyśla do kina „Helios”, gdzie została wyświetlona bajka pt. „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”.

Główną bohaterką bajki była Smerfetka, którą stworzył z gliny Gargamel, aby wkradła się do Wioski Smerfów i umożliwiła mu pochwycenie jej mieszkańców. Ostatecznie magia Papy Smerfa pokrzyżowała plany złego czarownika i przemieniła Smerfetkę w dobrą postać.

Podczas oglądania bajki dzieciom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, chodź nie jednemu pojawiła się łza w oku, kiedy to główna bohaterka powróciła do swej pierwotnej postaci i zamieniła się w kawałek gliny za sprawą niecnego Gargamela.

Dzieci zabrały ze sobą lekcje czynienia dobra i nauczyły się także, iż inność człowieka jest ubogaceniem dla drugiego. Mimo inności każdy człowiek jest wartościowy i potrzebny, ma swoje miejsce na ziemi.

Po powrocie do przedszkola Siostra Dyrektor przygotowała dla każdej pociechy słodką niespodziankę.

Tak przeżyty dzień Dziecka bardzo mile wpisał się w serca maluchów, na co wskazywał szeroki uśmiech na ich buziach i zmęczenie po podróży.

mgr Joanna Naspińska