Msza prymicyjna ks. Jakuba

  Ksiądz Jakub Zborowski dnia 4 czerwca odprawił pierwszą Mszę św. w swojej parafii NSPJ w Radymnie. Dzień później – 5 czerwca – w święto NMP Matki Kościoła, ksiądz Neoprezbiter odprawił pierwszą Mszę świętą w naszym kościele – pw. świętego Wawrzyńca. Ksiądz Prymicjant wspomniał, że w tym kościele przyjął pierwszy sakrament – chrzest a po dwudziestu liku latach staje z drugiej strony ołtarza jako kapłan. Wyraził wdzięczność przede wszystkim Bogu a szczególne łaski. Dziękował także członkom DPP za to, że miał w nich tak wielkie duchowe wsparcie. Słowa podziękowania skierował w stronę rodziców i wszystkich, którzy towarzyszyli mu w drodze do ołtarza przez wszystkie lata. Chociaż ksiądz Jakub terytorialnie mieszka na nowej parafii, kościół i parafię św. Wawrzyńca nazwał „swoją” parafią.

Na początku Mszy świętej, dzieci z Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja złożyły księdzu Jakubowi życzenia słowami pięknych wierszy. W homilii ks.Proboszcz powiedział, że tak jak Maryja jako mama była zawsze przy swoim synu, przy Jezusie, nawet pod krzyżem na Golgocie, tak zawsze jako Matka Kapłanów będzie przy ks. Jakubie.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele młodzieży i Służby Liturgicznej Ołtarza wypowiedzieli słowa życzeń a diakonia muzyczna pięknie zaśpiewała dla księdza Prymicjanta.

Cieszymy się z tego, że Radymno ma nowego kapłana, który będzie pracował na chwałę Boga. Księże Jakubie – życzymy wszelkich łask na drodze kapłańskiego posługiwania. Szczęść Boże.

13 czerwca 2017|