Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2019 r. w naszym przedszkolu  odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Siostry Dyrektor Magdalena Rut, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników przedszkola, przedstawicieli Rady Rodziców oraz księdza proboszcza Grzegorza Kowalczyka. Następnie przekazała głos przedszkolakom.

W przedstawieniu wzięły udział dzieci z grupy: „Perełki Maryi”, „Przyjaciół Św. Józefa” i „Edmundowych Skarbów” pod kierunkiem Pani mgr  Sylwii Perczyk oraz mgr Doroty Podgórskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku przedszkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli oraz wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci doceniły i podkreśliły swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli oraz pracowników  otrzymał słodki upominek, w postaci tortu od rodziców, oraz laurki wykonanej przez przedszkolaków.

Na zakończenie Akademii głoś zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Żelak, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Na zakończenie uroczystej akademii dzieci z wszystkich grup wykonały piękną piosenkę dla wszystkich pracowników naszej placówki.

Po zakończonych uroczystościach w progi naszego przedszkola zawitał Pan Burmistrz Mieczysław Piziurny, który złożył życzenia a na ręce naszej siostry Dyrektor wręczył wszystkim pracownikom Przedszkola piękny bukiet kwiatów, za co serdecznie dziękujemy.

 

mgr Sylwia Perczyk

mgr Dorota Podgórska

 

16 października 2019|