„Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”

KONKURS PLASTYCZNY

XIV edycji ogólnopolskiego konkursu dla dzieci  i młodzieży

„MOJE WZRASTANIE KU PEŁNI CZŁOWIECZEŃSTWA ” –

na temat:„Jan Paweł II – krzewiciel  miejsc oraz postaci historii i  kultury naszego kraju”

 

W czwartek 10 października w ramach rozstrzygniętego konkursu plastycznego na temat:  „Jan Paweł II – krzewiciel  miejsc oraz postaci historii i  kultury naszego kraju” dzieci przedszkolne, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do tworzenia kolejnych pięknych prac plastycznych. Ola i Michał Buśko, Jagoda i Przemek Michalscy oraz Ania Kozenko w konkursie na szczeblu ogólnopolskim zdobyli wyróżnienie i zostali zaproszeni wraz z rodzicami na 19.10.2019r. do MOK w Radymnie na wręczenie nagród.

W sali MOK 19 października odbyła się uroczystość wręczenia nagród XIV edycji ogólnopolskiego konkursu dla dzieci  i młodzieży „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa ” –  „Jan Paweł II – krzewiciel  miejsc oraz postaci historii i  kultury naszego kraju”

Otwarta została wystawa pokonkursowa prac laureatów. Celem całego przedsięwzięcia było kształtowania postaw patriotycznych przez  zgłębiania nauczania Jana Pawła II i  jego wizyt  w miejscach związanych ze znanymi postaciami kultury i historii naszego kraju. Organizatorami Konkursu była Świetlica Wzrastanie w Radymnie. Honorowy Patronat nad uroczystością sprawował Burmistrz Miasta Radymno Mieczysław Piziurny.

Uroczystość rozpoczął wzruszający występ dzieci z naszego Przedszkola, przygotowanych przez panią: Małgorzatę Sobejko, Dorotę Podgórska i Sylwię Perczyk. Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny „Jan Paweł II był, jest i zawsze będzie”, którego przesłaniem było wyrażenie św. Janowi Pawłowi II naszej wielkiej wdzięczności oraz przypomnienie Jego nauczania. Z wielkim zaangażowaniem recytowano wybrane utwory liryczne i śpiewano chwytające za serce piosenki. Pięknym i wzruszającym momentem uroczystości był śpiew piosenki JEST I ZAWSZE BĘDZIE Oli Buśko z tatą Mateuszem.

Oglądając i podziwiając występ artystyczny dzieci , można było odczuć, iż właśnie Jan Paweł II jest blisko, uśmiecha się i błogosławi, dodając wiary i nadziei na każdy dzień. Jesteśmy pewni, iż wielki miłośnik teatru i nieoceniony poeta spogląda na swych podopiecznych i jest dumny z ich wspaniałej twórczości.

mgr Małgorzata Sobejko

 

25 października 2019|