Audycja taneczna -Yamaha

W czwartek 5 marca w naszym przedszkolu kolejny raz czekała na nas niespodzianka:

                                                   Audycja muzyczna Yamaha.

Tym razem nauczyciele z Rzeszowskiej szkoły zaprezentowali różne style tańców nowoczesnych. Taniec nowoczesny czerpie inspiracje z innych dyscyplin, na przykład z tańca jazz, stepowania, a nawet z baletu. Niektórzy tancerze korzystają z osiągnięć zarówno tańca nowoczesnego, jak i baletu.

Poznaliśmy takie style jak :  street jazz, jazz, brodway jazz, afro jazz czy lyrical jazz.

Street jazz – łączy w sobie elementy stylu funky, R&B oraz klasycznego jazzu. Jest to styl bardzo wymagający i trudny w opanowaniu, a zarazem dostarcza tancerzom wiele radości i pozytywnej energii. Modern jazz – nazywany bywa tańcem kontrastów, ponieważ układy taneczne bazują na przeciwieństwach – jeśli przed chwilą było wznoszenie, musi nastąpić opadanie, a po przyspieszeniu zwolnienie. Modern jazz wykorzystuje także ruchy konkretnych części ciała, nie zaś ciała jako całości.

Wszystkie style prezentowała pani tancerka, która w ekspresowym tempie do każdego z tańców zmieniała stroje, a dzieci ze zdumienia przecierały oczy… jak to możliwe? Dzieci miały okazję, aby poćwiczyć niektóre układy taneczne. Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejną wizytę i niespodzianki.

 

Magdalena Matrypuła

 

 

 

11 marca 2020|