Święto patronalne grupy „Edmundowych Skarbów”

„Każda dobra dusza jest jak świeca, choć się sama spala to innym przyświeca…..

Mówił tak literat wierszem no i prozą Edmund Bojanowski wśród Świętych filozof…”

Dziś dnia 18 listopada 2021 roku grupa dzieci 4 letnich- „Edmundowe Skarby” obchodziła święto swojej grupy.

Za wzór  do naśladowania dzieci miały przed sobą wizerunek Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, który bardzo kochał wszystkie dzieci, szczególnie sieroty, dla nich zakładał domy, starał się o jedzenie i dobre ubrania, by niczego im nigdy nie brakło. Pomagały Mu Siostry Służebniczki, które wraz z Nim Tworzyły ochronki dla takich dzieci. Do dzisiejszego dnia istnieją ochronki, w których uczą i bawią się dzieci.

Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu ich patrona Edmunda. Podczas całej uroczystości dzieci pięknie recytowały wiersze, piosenki, oraz nawet pojawił się taniec, który połączony był ze świętem niepodległości Polski – „Krakowiaczek”- „Niepodległość z Edmundem…”

Dzieci bardzo zaangażowały się w całą uroczystość.

Na przedstawieniu gościliśmy naszą Siostrę Dyrektor Magdalenę Rut, która po zakończeniu uroczystości wręczyła wszystkim dzieciom upominki z okazji ich święta patronalnego grupy.

Dzieci wraz z paniami, z małymi niespodziankami pojawiły się u każdej z grup w naszym przedszkolu, by przybliżyć im postać ich patrona- Edmunda.

mgr Sylwia Perczyk

18 listopada 2021|