Uroczystość 11 Listopada – Odzyskanie przez Polskę Niepodległości

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas wszystkich dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola, było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

Uroczystość rozpoczęła Siostra Dyrektor Magdalena Rut, która powitała zebrane dzieci i w kilku zdaniach przypomniała im o tym jak, że ważnym dniu.  Następnie przedszkolaki z najstarszej grupy „Perełki Maryi” prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.

Nasze przedszkole również tego dnia włączyło sie do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkola do hymnu”. O godz. 11:11 odśpiewano  hymn Polski- Mazurek Dabrowskiego,

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy.

11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że:

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”

Klaudia Przybyła

 

W dniu 11 listopada  w Kościele pw. św. Wawrzyńca odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny , której przewodniczył ks. dziekan Kazimierz Piwowar a okolicznościowe kazanie wygłosił wikariusz tutejszej parafii      ks. Tomasz Smoter. Przypomniał jak ważne są wartości BÓG,HONOR,OJCZYZNA i że każdy może oddać życie w obronie ojczyzny niezależnie  od tytułów i godności .

We Mszy Świętej uczestniczyły  dzieci z naszego przedszkola wraz z siostrą dyrektor Magdaleną Rut i wychowawczyniami .

Po zakończonej Mszy świętej odbył się Apel Poległych i złożenie kwiatów pod pomnikiem Tysiąclecia Chrztu Polski. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do MOKU na program artystyczny ,,Uwięziony ptak nie śpiewa’’.

s. Magdalena Rut

 

 

 

 

10 listopada 2021|