42 PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ – grupa św. Józefa

4 lipca o godz. 7.00 w kościele p.w. św.  Wawrzyńca rozpoczęła się uroczysta msza pod przewodnictwem bp Stanisława Jamrozka. Tą największą modlitwą chrześcijan została rozpoczęta 42 piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po raz kolejny grupę św. Józefa poprowadził ks. Tomasz Smoter. W tym roku może i trochę mniej licznie  prezentuje się ta grupa ale duch jest w niej wielki. Mają do zaniesienie przed tron jasnogórskiej Pani całe mnóstwo intencji własnych i rzeszy ludzi, którzy o to prosili.

Bp Stanisław w homilii mówił m.in.: – Pan Bóg nas poślubia przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Człowiek sprawiedliwy to ten który żyje według Bożego prawa i przyjmuje je całkowicie. Nie będzie dla niego trudnością miłowanie i okazywanie miłosierdzia (…) wtedy rzeczywiście jest zjednoczony z Panem Bogiem, dlatego trzeba się modlić (…) Skoro się z Nim jednoczę to nie mogę być inny (…) Pielgrzymka jest taką okazją – powiedział w homilii bp Stanisław Jamrozek.

Na zakończenie Mszy świętej pielgrzymi otrzymali uroczyste błogosławieństwo pasterskie.

Jak się okazało duża część osób, które podjęły trud pielgrzymowania zdecydowało się na to po raz pierwszy. Wielu dostrzega w tym działanie samego Ducha Świętego, który działał poprzez konkretne osoby lub sytuacje, wzbudzając postanowienie podjęcia trudu pielgrzymki.

15 lipca, po dwunastu dniach pielgrzymowania, pątnicy stanęli przy znaku z napisem Częstochowa. Jeszcze tylko kilka kilometrów. jeszcze tylko trochę wysiłku dla obolałych nóg, jeszcze tylko „górka skłonu” i aleje jasnogórskie, na końcu których widać majestatyczną wieżę przy bazylice jasnogórskiej. Ci, którzy dzielnie szli przez te wszystkie dni, mimo przeciwności pogodowych i innych, w ostatnim dniu wparci zastali przez grupę, która przybyła autokarem na dzień wejścia. Trochę raźniej, trochę weselej i z jeszcze większym zapałem ducha, pielgrzymi z grupy św. Józefa weszli na jasnogórskie wały. Tam, po przywitaniu z naszym abp Adamem oraz z abp Józefem, weszli do kaplicy, by z wielką wdzięcznością pokłonić się naszej Matce Maryi. Pielgrzymi przynieśli z sobą wielki bagaż intencji swoich i wielu napotkanych po drodze ludzi. Gdy już pokłonili się Maryi, dołączyli do pozostałych grup 42 Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej, by z wielką estymą uczestniczyć w Eucharystii, która zakończyła tegoroczną pielgrzymkę.

 

 

5 lipca 2022|