Dzień Kropki

15 września grupa „Edmundowe Skarby” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.

Nasze kochane przedszkolaki aby uczcić to święto ubrały się w stroje ozdobione kropkami, grochami, ciapkami, wszystkim co przypominało kropkę. Do obejrzenia naszych zajęć zaprosiliśmy wyjątkowego gościa. Była to wychowawczyni najstarszej grupy Pani Dorotka.

Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Zajęcia rozpoczęły się od opowiadania o dziewczynce Vashti, która jako pierwsza postawiła kropkę i od której zaczęła się celebracja tego święta.

Następnie dzieci opowiadały o swoich talentach, umiejętnościach, bawiły się w szukanie kropek, ukrytych po całej sali, losowali zadania z kropkami, które musiały wykonać.

Na sygnał danej kropki, dzieci musieli wykonać ćwiczenia albo stać nieruchomo, albo zwinąć się w kłębek albo wspinać się wysoko do góry. Nasze kropki również zgubiły swoje połówki i zadaniem dzieci było odnaleźć swoją parę i razem połączyć.

Dzieci wykonały również prace plastyczną ,, Jesienne drzewko” wykorzystując do tego farby oraz patyczki higieniczne. Postawiły na pracy mnóstwo kolorowych kropek.

Na końcu zajęć przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami za uczestnictwo w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Warto wspomnieć, że celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to również dzień odwagi i zabawy.

My będziemy o tym pamiętać nie tylko w tym dniu, tylko codziennie 🙂

Izabela Pinda

15 września 2022|