Warsztaty z wydruku 3D

Dnia 17.10.2022r. w naszym przedszkolu owocował w wiele atrakcji. Dla wszystkich dzieci przedszkolnych odbyły się warsztaty z wydruku 3D.

Drukowanie 3D, odmiennie zwane również drukowaniem przestrzennym jest metodą, która polega na wytwarzaniu trójwymiarowych obiektów dzięki spajaniu uprzednio nakładanego na siebie warstwa po warstwie materiału budulcowego. Do tego  sprawnego przebiegu procesu niezbędna jest przede wszystkim – Drukarka 3D, odpowiedni materiał, trójwymiarowy model komputerowy oraz specjalnie przeznaczony do tego program – tzw. slicer. Technologia ta powstała w roku 1984. Od tamtej pory nie przestaje zadziwiać, znajdując rozmaite zastosowania w branżach niekomercyjnych i różnych gałęziach przemysłu.

Dziś nasze dzieciaczki, mogły zaczerpnąć trochę wiedzy na temat wydruku 3 D. Pan który prowadził warsztaty tłumaczył dzieciom, że można drukować z różnych materiałów np. :  z żywicy, gumy, metalu, plastiku, piasku czy papieru. W technologii 3D tworzy się nawet domy (gdzie materiałem budulcowym jest beton). Istnieje nawet restauracja, która serwuje dania z drukarki 3D, popularne stają się ponadto wydruki z czekolady. Po zakończeniu warsztatów teoretycznych przeszliśmy do wydruku rzeczy, które pozostały na pamiątkę  w każdej z grup.

Dzieciaczki również uczestniczyły  w sesji zdjęciowej  w scenografii jesiennej 🙂

Dziękujemy za mile spędzony czas- Dzieci 🙂

Sylwia Perczyk

19 października 2022|